Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
ingilizce ile alakalı ne arıyorsunuz bu sitede

İngilizce ile Alakalı Ne Arıyorsunuz Bu Sitede
#1
NEDEN http://www.ingilizceturkce.gen.tr?

İngilizce bir metin üzerinde çalışırken ya da İngilizce Türkçe çeviri yaparken, hepimizin ihtiyacı olan şeyler bir arada olsa? Tek tıkla Türkçe İngilizce çeviri yapabilsek, İngilizce sözlük erişimimiz olsa ya da kelimelerle teker teker uğraşmayıp doğrudan cümle çevirisi yapılabilsek, ne güzel ve ne kadar pratik olurdu değil mi? Aslında iyi haber şu ki, yapabiliriz ve üstelik tek bir siteye girerek, girdiğimiz sitede İngilizce ile ilgili tüm eksikliklerimizi kapatabiliriz.

Her gün karşımıza çıkan onlarca site arasında yok sözlük bul, yok kelimelerin telaffuzunu dinle yok doküman çevirisi nerede diye düşünerek vaktimizin çoğunu harcıyoruz. Verimli geçirebileceğimiz çalışma vakitleri siteler arası dolaşırken hızla tükeniyor. İnsan, doğası gereği odaklanma sorunu yaşayan bir canlı olduğu için, internette dolaşırken asıl amacından bir anda fersah fersah uzaklaşabiliyor.

İşte bu noktada http://www.ingilizceturkce.gen.tr imdadınıza yetişiyor. Siteye girer girmez yalın menü yapısı dikkat çekiyor. Ne istediğini bilen herkes kolaylıkla ihtiyacı olan sekmeye girebiliyor. Şöyle de bir avantajı var; site, giren kişilerde merak uyandırıyor. Ne neredeydi diye arama yapmak için ayrılan sürede, bu sekmenin altında başka neler var, hazır girmişken bir denemek lazım hissiyatı uyandırıyor. Her denenen sekme İngilizce ile ilgili farklı bir alanda kendinizi geliştirmeniz için sizi teşvik ediyor. Vakit kaybı yaşamadan, sıkılmadan tam tersi eğlenerek öğrenme sürecinize destek oluyor. Tamamen ziyaretçilerinin ihtiyaçlarına göre hizmet veren http://www.ingilizceturkce.gen.tr sitesinin diğer onlarca site arasında bu kadar ön plana çıkmasını sağlayan ne peki?

- http://www.ingilizceturkce.gen.tr sitesinin adı yanlış bir izlenime kapılmanıza neden olmasın. İngilizce dâhil olmak üzere toplamda 51 dilde hemen çevir hizmeti veriliyor; tüm diller arası çeviri yapılabiliyor. Siz dili seçiyorsunuz ve metni yazıp dilediğiniz hedef dile tek tıkla çevirebiliyorsunuz. Üstelik örneğin elinizde bir cümle var ve hangi dilde olduğundan emin değilsiniz, site dili otomatik olarak algılayabiliyor. Böylece zamanınızı maksimum verimle kullanabiliyorsunuz.

- https://turkceingilizce.ingilizceturkce.gen.tr/ sitesine girdiğiniz zaman isterseniz Türkçe İngilizce çeviri, isterseniz İngilizce sözlük hizmetini kullanabilirsiniz. İngilizce bilenlerin ya da öğrenmeye çalışanların en büyük eksikliklerinden biri olan telaffuz sorunsalı da site yapımcıları tarafından unutulmamış. Sesli çeviri hizmetinde, siz anlamını öğrenmek istediğiniz kelimeyi yazıyorsunuz ve kelime hem sözcük olarak karşınıza geliyor hem de okunuşunu duyabiliyorsunuz. İngilizce metinleri okumanızı geliştirmek için dilerseniz http://www.ingilizceturkce.gen.tr/yaziyi...virme.html sayfasındaki yazıyı sese çevirme gibi bir opsiyonununuz da var. Metini panoya yapıştırıyorsunuz ve metnin okunuşunu duyabiliyorsunuz. Böylece dinleme ve konuşma becerileriniz de gelişebiliyor. 

- İngilizce pratik eksikliğiniz varsa http://www.ingilizceturkce.gen.tr sitesindeki İngilizce Sohbet sekmesini kullanarak İngilizcenizi ilerletebilir üstelik keyifli zaman geçirebilirsiniz. Evet, karşınızda yapay bir zekâ var ancak verdiği yanıtlar çok tutarlı ve kelime dağarcığınızı zorlayacak nitelikte.

- Sadece İngilizce bilginizi geliştirmek için de değil, bazen elinizde teknik terimler içeren ve profesyonel anlamda hizmet gerektiren İngilizce Türkçe çeviri işleriniz için de http://www.ingilizceturkce.gen.tr sitesini kullanabilirsiniz. Doküman çevirisi gereksinimi duyduğunuz zaman da yine bu siteden faydalanabilirsiniz.

- Sitenin avantajlarından bir diğeri de https://ingilizcedersleri.ingilizceturkce.gen.tr/ adresinde yer alan İngilizce gramer konu anlatımlarının olmasıdır. Gramer konularının özü, kolaylıkla kavrayabileceğiniz açıklamalar, örnekler ve videolu anlatımlarla birlikte sunulduğundan anlaşılması oldukça kolay ve eğlencelidir.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  En İyi İngilizce Türkçe Çeviri Siteleri BazKriz 0 1 Dün, Saat: 20:50
Son Yorum: BazKriz
  Online İngilizce Okulu creeper123 0 6 17-07-2018, Saat: 03:55
Son Yorum: creeper123
  İngilizce Tercüme Fiyatları kmlyrdn 0 19 25-06-2018, Saat: 23:25
Son Yorum: kmlyrdn
  İngilizce Kursları Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? iremayaydin 0 29 19-06-2018, Saat: 10:40
Son Yorum: iremayaydin
  Birbirinden etkileyici aşk sözleri bu sitede nullsix 0 28 19-06-2018, Saat: 00:24
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi