Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
bt becerilerini artırmak için ücretsiz ve ucuz yollar

BT becerilerini artırmak için ücretsiz ve ucuz yollar
#1
BT becerilerini artırmak için ücretsiz ve ucuz yollar 

y328zk.jpgBir teknoloji sertifikası kazanmaya mı, yoksa ağ yönetimi veya BT güvenliğiyle ilgili bazı deneyimler mi almak istiyorsunuz? Sizin için bir dizi ucuz kaynak var.

BT çalışanları, kendi kendini geliştirmeyle ilgilidir. Mesleğin doğası budur: Teknik becerilerinizi keskin tutmazsan yakında geride kalırsın.

Bu yüzden birçok BT uzmanının teknik sertifikaları vardır. Anketi yanıtlayan Computerworld 2017 IT Maaş Anketi'ne katılanların yaklaşık% 60'ı , en az bir sertifikaya sahip olduklarını ve neredeyse yarısı önümüzdeki iki yıl içinde bir peşinde olmayı planladıklarını söylüyor.

Sertifika eğitim sınıflarına yüzlerce hatta binlerce dolar kolayca harcayabilirsiniz. Bu çok dik gibi geliyor, iyi haberler var: Computerworld katkıda bulunan Eric Geier, sertifika sınavlarına hazırlanmanıza yardımcı olabilecek bir dizi ücretsiz ve düşük maliyetli kaynak topladı. Ayrıca, okuduğunuz konularda doğrudan deneyim kazanmanın ucuz yolları için bazı fikirleri var.

Ve ağ yönetimini veya güvenliği derinlemesine araştırmak istiyorsanız, her alanda, başlangıç, orta ve ileri öğrenenler için uygun projelerle kendi kendine öğretilen bir dizi laboratuvar öneriyor. Bazıları bir kaç dakika alırken diğerleri bir hafta sonu projesi için uygundur. Yol boyunca size her görevi yerine getirmenize yardımcı olacak ücretsiz ve ucuz araçları içerir.

"Ağ Yönetimi Hakkında Bedava ve Ucuz Yollarda Öğrenme" başlıklı projeler arasında, TCP / IP ayarlarını yapılandırma, ağ ve İnternet trafiğini analiz etme, kurumsal düzeyde Wi-Fi güvenliği için bir RADIUS sunucusu kurma ve altı tane daha bulunmaktadır. "BT Güvenliği Hakkında Bedava ve Ucuz Yollarla Öğrenme" başlıklı projeler, e-postaları güvence altına almak ve dosyaları paylaşmak, güvenlik açığı taramaları yapmak, saldırı tespit sistemi kurmak ve dört tane daha PGP şifrelemesi kullanmak yer alıyor.

En kolay güvenlik projesine dikkatli bir göz atın:

Proje 1: Silinen dosyaları kurtararak dijital adli tıp işlemleri yapın

Dijital adli tıp, adli bilimin veri kurtarma ve tech cihazların incelenmesine ayrılmış bir dalıdır. Bu, müdahalelerin kaynağının bulunması, zararların tespit edilmesi ve yasal ve cezai konularda yardım için maden arama faaliyetlerini içermektedir. Silinen verilerin alınması dijital adli tıp mesleğinin mesleğinin önemli bir unsurudur.

Silinen dosyaları bir bilgisayardan veya depolama aygıtından kurtarmak size dijital adli tıp uygulamalarını sunarken aynı zamanda veri güvenliğinin neden bu kadar önemli olduğunu gösteriyor; bir hırsız çalınan bir aygıta hassas bilgi almak için aynı şeyi yapabilir.

Kullanabileceğiniz birçok ücretsiz ve açık kaynak dosya kurtarma aracı vardır. Recuva , Windows için GUI tabanlı ücretsiz bir ticari üründür. PhotoRec , Windows, Mac OS X ve Linux için komut satırı açık kaynaklı bir çözümdür . Mac OS X'de GUI tabanlı yazılımlar için, ücretsiz Disk Drill'i düşünün . GUI tabanlı araçlar yeni başlayanlar için doğal olarak daha sezgisel ancak üç ürünün web siteleri kapsamlı adım adım talimatlar sağlar.

Kapsamlı bir dizi dijital adli tıp ürünleri için yalnızca veri almayı değil aynı zamanda birden fazla dosya sistemini incelemenizi, kayıt zaman çizelgeleri yaratmanızı, bellek görüntü analizi gerçekleştirmeyi ve daha fazlasını yapabilmenizi sağlayan ücretsiz SANS Soruşturma Adli Araç Seti'ni (SIFT) inceleyin .

PDF'de daha birçok (ve daha gelişmiş) projeler bulacaksınız. Ne bekliyorsun Bankayı bozmadan, teknoloji becerilerinizi ve bilginizi artıracak zamanı
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:
#2
Hiçbir şey anlayamadım. Az daha karışık yazsaydınız Big Grin
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi