Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
google a göre en yaygın 5 http hatası

Google'a göre en yaygın 5 HTTP hatası
#1
Bazen web sayfasını ziyaret etmeye çalıştığınızda, bir HTTP hata mesajıyla karşılaşmış olursunuz. Web sunucusundan bir şeylerin ters gittiğini bildiren bir mesaj var. Bazı durumlarda yaptığınız bir hata olabilir, ancak çoğu zaman sitenin hatasıdır.

Her hata türü, HTTP hata koduna ayrılmıştır. Örneğin, bir web sitesinde mevcut olmayan bir sayfaya erişmeye çalışırsanız, alışık olduğunuz 404 hatasıyla karşılaşırsınız.

Şimdi, insanların sörf yaptıklarında karşılaştıkları en yaygın HTTP hataları hangileridir? Bu yazıda cevap vereceğimiz soru bu.

GOOGLE KURTARMAK IÇIN

Neden milyonlarca Web kullanıcısının bize en çok karşılaştıkları hataları kendileri söylemesine izin vermiyorsunuz? Dolaylı bir şekilde Google üzerinden bunu yapabiliriz.

Burada temel fikir, web sitelerini ziyaret ettiklerinde hatalarla karşılaşan bazı insanların bu hatayla ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyecekleri ve bunu yapmak için en yakın arama motoruna gidecekleri fikridir.

Kısacası, Google'ın arama istatistikleri bu durumda hangi HTTP hatalarının en yaygın olduğu hakkında oldukça iyi bir fikir verebilir.

Kullanımı Google Arama Trendleri (arama terimlerinin “popülerlik” tahmin etmek için harika bir araç) birbirimize karşı karşılaştırarak, mevcut farklı HTTP hata kodlarının her geçti. Bu küçük atıştan çıkan toz, aşağıda görebileceğiniz en üst listeydi.

GOOGLE'A GÖRE ILK 5 HATALAR

Burada, listelenen ve ters sırada, en yaygın beş HTTP hatası açıklanmıştır. Davulcu, lütfen ...

5. HTTP HATASI 401 (YETKISIZ)
Bu hata, bir web sitesi ziyaretçisinin kısıtlanmış bir web sayfasına erişmeye çalışması, ancak bunun için yetkilendirilmemesi, genellikle başarısız bir giriş girişimi yüzünden gerçekleşir.

4. HTTP HATASI 400 (KÖTÜ ISTEK)
Bu temel olarak, web sunucusundan kullandığınız uygulamanın (örn. Web tarayıcınız) yanlış eriştiği veya talebin yolda bir şekilde bozulduğunu bildiren bir hata mesajıdır.

3. HTTP HATASI 403 (YASAK)
Bu hata 401 hatasına benzer, ancak izinsiz ve yasak arasındaki farkı not edin. Bu durumda giriş imkanı yoktu. Bu, örneğin, bir web sitesinde bir (yasak) dizine erişmeye çalışırsanız oluşabilir.

2. HTTP HATASI 404 (BULUNAMADI)
Çoğu kişi bunu tanımak zorundadır. Var olmayan bir web sunucusundaki (genellikle bir web sayfası) bir kaynağa erişmeye çalıştığınızda 404 hatası olur. Bu durumun sebepleri arasında kırılmış bir link, hatalı bir URL olabilir veya webmaster istenen sayfayı başka bir yere taşıdı (veya silindi) olabilir. Kırık bağlantıların kötü etkisine karşı, bazı web siteleri onlar için özel sayfalar oluşturur ( ve bazıları gerçekten harika ).

Ve en yaygın HTTP hatası .........'dır.

1. HTTP HATASI 500 (DAHILI SUNUCU HATASI)
Bu hatanın açıklaması hemen hemen hepsini söylüyor. Bir web sunucusu bir takım iç hata türleriyle karşılaştığında genel amaçlı bir hata mesajıdır. Örneğin, web sunucusu aşırı yüklenmiş olabilir ve bu nedenle istekleri düzgün şekilde işleyemez.

Google'ın arama istatistiklerine bakarsak, bu sorun 404 hataları kadar iki katından fazladır:
WEB SITESI HATALARI HAKKINDA BAZI EK YORUMLAR

Yukarıdaki tüm hata iletilerinin, web sunucusu tarafından ziyaretçiye geri bildirilen hatalar olduğunu belirtmek isteriz (HTTP hatalarının doğası, erişmekte olduğunuz web sunucusundan gelmektedir).

Söylemeye gerek yok, örneğin bir ağa erişemiyorsanız, örneğin ağınız (veya sizinki) kapanmışsa, bir HTTP hatası almazsınız. Bağlantı girişimi zaman aşımına uğrar.

Google'ın sonuçlarının aslında kendi verileriyle oldukça iyi eşleştiğini eklemeliyiz. Bildiğiniz gibi burada Pingdom'da web sitelerini ve sunucularını yaşamak için izliyoruz. Müşterilere sorun yaşarken yardımcı olurken, "dahili sunucu hatası" olan korkunç (ve oldukça belirsiz) HTTP hatası 500'e sık sık rastladık.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hosting Database Hatası K4R4NI 0 719 14-09-2017, Saat: 16:49
Son Yorum: K4R4NI
  Domain Yönlendirme Hatası resobyte 0 705 31-08-2017, Saat: 13:04
Son Yorum: resobyte
  HTTP / 2 - Blokta yeni protokol harunergenc.com@gmail.com 0 722 04-06-2017, Saat: 13:45
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi