Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
şiddet yanlısı aşırılık konusunda etkili bilgi paylaşımı hayat kurtarabilir

Şiddet yanlısı aşırılık konusunda etkili bilgi paylaşımı hayat kurtarabilir
#1
DHAKA, Bangladeş - INTERPOL Başkanı, bölgesel ve küresel polis işbirliğinin terörizm ve ulus ötesi örgütlü suçlarla asla daha fazla gerekli olmadığını söyledi. 

 
INTERPOL Genel Sekreteri Jürgen Stock, Güney Asya Polis Konferansı ve Komşu Ülkeler Polis Şeflerine hitaben yaptığı konuşmada, çağdaş kolluk kuvvetlerinin çoğu zaman ceza düşüncesinin, propagandanın ya da dünyanın başka bir yerindeki eylemlerin doğrudan sonuçlarıyla yüz yüze geldiğini söyledi. 
 
Genel Sekreter, "Bugünün dünyasında, güvenilir kanallarla zamanında bilgi paylaşımı hayatları kurtarabilir" dedi. 
 
"Kontrolsüz finansal faaliyet, savunmasız topluluklardan ceza alımı veya dünyanın bir bölümünde yasadışı silah tedariği, başka yerlerde ölümcül sonuçları doğurabilir. Dijital çağımızda suç birkaç saniye içinde çarpabilir. 
 
" Bangladeş'in INTERPOL'un I-24/7 güvenli iletişim sistemini sınırlarına genişletme çabalarını tanıyan Genel Sekreter, Bangladeş Polisine üç günlük (12 - 14 Mart) konferansı düzenleyerek INTERPOL ile ortaklaşa teşekkür etti. 
 
Güney Asya'da ve ötesinde tehditlerle mücadele etmek için şiddet yanlısı aşırılık, finansal suç uyuşturucu ticareti, insan kaçakçılığı ve insan kaçakçılığı gibi ulusal sınırlardaki kolluk kuvvetlerinin işbirliğini teşvik etmeyi amaçlıyor. 
 
Bu bağlamda, Mayıs 2016'da Bangladeş, insan kaçakçılığının ardındaki ceza ağlarını hedef alan uluslararası bir INTERPOL operasyonunda yer aldı. Infra Operasyonu (Uluslararası Kaçak Yuvarlama ve Tutuklama) Hydra, uluslararası aranan kaçaklara odaklanarak, Operasyon süresince INTERPOL'un küresel ağı vasıtasıyla bilgi alışverişi ve koordinasyonun ardından dünya genelinde en az 60 kişinin bulunması veya tutuklanmasıyla sonuçlandı. 
 
Genel Sekreteri, INTERPOL'un I-24/7 iletişim sistemini ve veri tabanlarını teröristlere ve suç tehditlerine karşı 'küresel bir erken uyarı sistemi' olarak nitelendirerek şunları söyledi: "Bugünün tehdit peyzajı, bilgi paylaşımına olan ihtiyacı bütünüyle kapsıyor demektir; Komşu bölgelerde ya da birbirine bitişik ülkelerde olsun " 
Bu içerikler işinize yaraya bilir Smile
 
dedi ." Polis teşkilatları arasındaki artan küresel bilgi paylaşımı suçu önlemek, olaylara cevap vermek ve ulus ötesi soruşturmaları kolaylaştırmak için yardımcı oluyor "dedi. INTERPOL'un.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi