Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sunucu türleri

Sunucu Türleri
#1
Farklı sunucular e-posta ve video sunmaktan dahili ağları korumak ve Web sitelerini barındırmaktan farklı işler yapar. Bugün kullanılan birçok sunucu türü hakkında bilgi edinin.
Sunucular genellikle adanır , yani sunucu görevlerinin yanında başka görevler de yapmazlar . Bu liste, bugün piyasada kullanılan pek çok farklı sunucu türünü kategorize eder.
Sunucu Türleri
Proxy sunucusu
Bir proxy sunucusu , istekleri filtrelemek, performansı artırmak ve bağlantı paylaşmak için bir istemci programı (genellikle bir Web tarayıcısı ) ile harici bir sunucu (genellikle Web'deki başka bir sunucu) arasında bulunur.
Posta sunucusu
Web sunucuları gibi neredeyse her yerde bulunan ve önemli olan posta sunucuları, postaları şirket ağları üzerinden ( LAN'lar ve WAN'lar üzerinden ) ve İnternet'te taşımakta ve depolamaktadır .
Sunucu Platformları
İşletim sistemi ile eşzamanlı olarak kullanılan bir terim , bir platform , bir sistemin altında yatan donanım veya yazılımdır ve dolayısıyla sunucuyu yönlendiren bir motordur.
Web sunucusu
Özünde, bir Web sunucusu bir Web statik içerik sunar tarayıcıdan bir diskten bir dosyayı yükleme ve bir kullanıcının web tarayıcısına ağlarından sunarak. Tüm bu değiş tokuşa, tarayıcı ve sunucu HTTP kullanarak birbirleriyle konuşur .
Uygulama sunucusu
Bazen bir tür olarak anılacaktır katman , uygulama sunucuları arasındaki bölgeyi bilgisayar büyük bir yığın işgal veritabanı sunucularının ve son kullanıcı ve genellikle birbirine bağlamak.
Gerçek Zamanlı İletişim Sunucusu
Eskiden sohbet sunucuları veya IRC Sunucuları olarak bilinen ve hala bazen anında mesajlaşma (IM) sunucuları olarak anılan gerçek zamanlı iletişim sunucuları , çok sayıdaki kullanıcıların hemen yakınında bilgi alışverişinde bulunmalarını sağlar.
FTP Sunucusu
İnternet servislerinin en eski sürümlerinden biri olan Dosya Aktarım Protokolü, bir veya daha fazla dosyayı bilgisayarlar arasında güvenli bir şekilde taşımakla birlikte dosya güvenliği ve organizasyonu ile birlikte aktarım kontrolü de sağlar.
İşbirliği Sunucusu
Birçok yönden, bir zamanlar ' grupware ' olarak adlandırılan işbirliği yazılımı Web'in orijinal gücünü gösterir. Kullanıcıların, konumlarından bağımsız olarak Internet veya kurumsal bir intranet aracılığıyla işbirliği yapmalarını ve sanal bir atmosferde birlikte çalışabilmelerini sağlamak için tasarlanmış birlikte çalışma yazılımı.

 
Liste Sunucusu
Liste sunucuları, halka açık interaktif tartışmalar olsun, ister duyuru, haber bülteni veya reklam yayınlayan tek yönlü listeler olsun ister posta listelerini daha iyi yönetmenin bir yolunu sunar.
Telnet Sunucusu
Bir Telnet sunucusu, kullanıcıların bir ana bilgisayarda oturum açmasını ve uzaktaki bilgisayarda çalışıyormuş gibi görevleri yerine getirmesini sağlar. 
Açık Kaynak Sunucu
Açık kaynak sunucusu işletim sisteminizden , işinizi tamamlamanıza yardımcı olan sunucu yazılımına kadar, açık kaynak yazılım birçok BT altyapısının kritik bir parçasıdır.
Sanal sunucu
2009'da, konuşlandırılan sanal sunucuların sayısı fiziksel sunucuların sayısını aştı . Günümüzde, sunucu sanallaştırma, veri merkezinde her yerde görülmeye başlamıştır. Hipervizörlerden karma bulutlara kadar, ServerWatch en yeni sanallaştırma teknolojisi trendlerine bakıyor.

Konu Yazarı: Harun Ergenç
Yazım Tarihi: 05.05.2017
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sunucu Sanallaştırma: Yatırım Yapmanın 10 Sebebi harunergenc.com@gmail.com 0 1,169 06-06-2017, Saat: 17:17
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com
  Anlatım WHM / cPAnel - Plesk Panel alternatifi web sunucu kontrol panelleri b33g33 0 1,777 21-12-2016, Saat: 14:05
Son Yorum: b33g33

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi