Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sunucu sanallaştırma yatırım yapmanın 10 sebebi

Sunucu Sanallaştırma: Yatırım Yapmanın 10 Sebebi
#1
Sunucu sanallaştırmasına yatırım yapmak için nedenlerin listesi bu ilk sistem ve sanallaştırma yöneticilerine yöneliktir.
Sever sanallaştırma : para tasarrufu sağlıyor, yeşil bir teknolojidir ve gerekli fiziksel sunucuların sayısını azaltır. Bunlar sanallaştırmanın BT sektöründe o kadar sıcak bir teknoloji konusu olmasının sadece bir kaç nedeni. Bu ortamları yöneten sistem yöneticileri ve sanallaştırma yöneticileri, sanallaştırmanın sıcak bir teknoloji olduğunu düşünürken, farklı nedenlerden ötürü de düşünüyorlar. Kenneth Hess neden bu açıklar sunucu sanallaştırma üzerinde Top 10 listesinde ServerWatch .
 
1. Ortak Yönetim Arayüzü
Sunucu sanallaştırmasıyla, tüm sunucularınızın tek bir uygulamada bulunabilmesinin serin olduğunu keşfedeceksiniz, ancak bu sunucuları tek bir arabirimden kontrol etme yeteneği gerçekten de kutupsuz. Sanallaştırma, sanal makine (VM) donanımına, konsollara ve depolamaya erişim sağlar . Ticaret gösterisi kalemleri ile dolu bir cep telefonu koruyucusu olarak kolayca temin edilebilen sistemlerin tümü gerçek olamayacak kadar iyidir.
2. ILO, Sunucu Sanallaştırması için Gerekli Değil
Kimin uygulamalı teknisyenler kurulum yok şanssız bir lot için Integrated Lights Out (iLO) arayüzleri, sunucu sanallaştırma iyiye bu yükü kaldırır. Sanallaştırma , sisteme fiziksel erişime gerek kalmadan bir VM'yi kapalı konumdan önyükleme yapmanıza olanak tanır . Veri merkezine kaydedilen geziler sayısı, sanal bir altyapıya geçmek yoluyla en küçük düzeyde yatırım getirisi sağlamaya değer.
3. Sanallaştırma, kolay "Donanım" Değişikliği Sağlıyor
Donanımın değiştirilmesi ve sistemlerin güncellenmesi plaja gitmek değildir. Aslında, bir davayı kırmak, eski donanımını çıkarmak ve yeni parçaları takmak için doğal olmayan yollarla diz çökmek, gerinmek ve bükülmek zorunda kaldığınız en peluş veri merkezlerinde dahi çılgınca. Ve eğlencenin ardından, donanımınız çalışmayabilir ve süreci tekrarlamanız gerekir - muhtemelen birden çok kez. Birkaç fare tıklaması ile bellek yükseltebilir, CPU sayısını artırabilir ve bir VM'ye yeni sabit diskler ekleyebilirsiniz. Bir VM'de donanım yükselttikten sonra, herhangi bir araç, yoga dersi veya şιrt yönlendiricisine gezi yapmanız gerekmez
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sunucu Türleri harunergenc.com@gmail.com 0 939 06-06-2017, Saat: 17:15
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com
  Anlatım WHM / cPAnel - Plesk Panel alternatifi web sunucu kontrol panelleri b33g33 0 1,777 21-12-2016, Saat: 14:05
Son Yorum: b33g33

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi