Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
yandex mail mail adreslerini yandex üzerinden kullanma yandex kurumsal yandex eposta kuru yandex kurumsal mail kurulumu

Anlatım Yandex kurumsal mail kurulumu, mail adreslerini yandex üzerinden kullanma
cPanel sunucularda yandex kurumsal kurulumu gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz ;

1- Yandex hesabı oluşturma > yandex.com.tr üzerinden ücretsiz bir şekilde mail hesabı oluşturunuz. 
2- kurum.yandex.com.tr adresini ziyaret ediniz, karşınıza çıkan forma alan adınızı yazarak onaylayınız 
3- alan adınızı ekledikten sonra karşınıza aşağıdaki gibi yazılar çıkacaktır ; 

yandex_kurulum_adim1.png

Alan adınızı Yandex 'e Devredin kısmındaki DNS bilgileri ile alan adınızı güncellerseniz 1.adım ile yer alan yerlerdeki işlemleri yapmanıza gerek yoktur alan adınız yandex sunucularına yönlenecektir ve eğer hosting hesabı almış iseniz hosting hesabınız pasif olacaktır, bu yüzden site yayınlayacaksanız DNS bilgilerinizi kesinlikle güncellemeyiniz. 

Yapmanız gereken işlem hosting hesabınıza FTP ile bağlanınız ve resimde belirtilen isimde bir .html dosyası oluşturunuz ve bu dosyanın içinde sadece resimde belirtilen metnin yer almasını sağlayınız, bu işlemi gerçekleştirdiğinizde CNAME düzenlemesi gerçekleştirmenize gerek yoktur. 

ardından MX düzenlemeniz gerekecektir, MX kayıtlarınızı düzenlemek için aşağıdaki adımları takip ediniz ;
cPanel > MX Girişi > (sayfanın en altında öncelik 0, alan adınız yazılı yerin en sağında) > düzenle > Aşağıdaki resimdeki gibi güncelleyiniz 

yandex_kurulum_adim2.png

bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık sizin mail sunucunuz yandextir dolayısıyla mail gönderme işlemlerinizi ve mail oluşturma işlemlerinizi yandex üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecektir. Güncelleme işlemlerinden otomatik olarak yandex 5 DK içinde güncellemelerinizi görecektir görmez ise kurum.yandex.com.tr üzerinde yer alan "Alan adı sahibini kontrol et" butonuna tıklayarak kontrol sağlayabilirsiniz.
Ara
Teşekkür eden:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kurumsal koruma için antivirüs yazılımı artık yeterli değil Davranışsal analiz ve AI, harunergenc.com@gmail.com 0 93 04-06-2017, Saat: 13:38
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi