Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
kaliteyi belgeleyen sertifikalar

Kaliteyi belgeleyen sertifikalar
#1
Türkiye'de hemen hemen her sanayi kuruluşunun sahip olması gereken bazı kalite sertifikaları vardır. Bunlardan Avrupa standartlarını kapsayanları ithalat sırasında önem arz ederken yerli satış oranlarında da ciddi değişimlere sebep olmaktadır. Avrupa standartlarını sertifikalandıran en önemli belgelerden biri de ce belgesi olarak bilinen sertifikadır.

Stoklama ve üretimin tüm aşamaları
Üretimde kalitenin önemi Avrupa'da daha büyüktür. Kalitesel anlamda malzemenin içeriğini, yapılış aşamalarını ve kullanılan işçilik değerini dahi ölçümlemek isteyen Avrupa Birliği yetkilileri belirli standartlar oluşturarak üretilen malzemelerin bu standartlara uygun olmasını istemiştir. Avrupa normlarını en iyi anlatan ve kapsamı en geniş belgelerden biri olan ce belgesi ise Türkiye'de özellikle AB üyeliğinin gündemde olduğu son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Üreticilerin belirlenen standartlara uygun malzeme ve işçilik kullandığını, stoklama sistemlerinin Avrupa standartlarına uygun olduğunu ve bazı noktalarda fiyat politikasını dahi belirleyen bu sertifika ülkemizde ihracat rakamlarını belirleyen ve artıran önemli ölçütlerdendir.

Tüm güvence belgeleri hakkında detaylı araştırma
Belirlenen bu standartlar tıpkı ülkemizdeki Türk Standartları Enstitüsü'nün uyguladığı gibi bazı denetimlere ve testlere bağlı olarak onaylanır. Uygunluğun tespiti ise ce belgesi ile mümkündür. Bu belgenin zorunlu olarak her işletmede bulunması ve ürünlerin CE damgalı olması Avrupa Birliğine uyum sürecinde yasalaşan bir kanun haline gelmiştir. Zaman kaybetmeden kalite güvence belgeleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Paslanmaz Çelikte Kaliteyi Seçin uyan 0 142 01-07-2018, Saat: 02:59
Son Yorum: uyan
  SEO'da Kaliteyi Arayanların Adresi seozof.com.tr BazKriz 0 251 13-06-2018, Saat: 21:08
Son Yorum: BazKriz
  Üniversitelerden Islak İmzalı Sertifikalar Campusera'dan uyan 0 383 23-11-2017, Saat: 14:37
Son Yorum: uyan

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi