Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
kayseri boşanma avukatı

Kayseri boşanma avukatı
#1
Boşanma Avukatı

Günümüzde evlilik kadar boşanmak da doğaldır. Evli kalmayı istemeyen çiftler her şehirde farklı çalışma izinlerine sahip avukatlara başvuru yaparak boşanmak istediklerini bildirirler. Boşanma isteminde çocuk olup olmadığı önemlidir. Çünkü çocuğun evlilik yapan çiftle arasında hangi tarafta kalacağına hem çiftlerin kendisi hem de boşanmayı gerçekleştiren hakim karar vermektedir.

Böylelikle hem çocuk paylaşımı hem de mal paylaşımı boşanma anında gerçekleşir. Kayseri boşanma avukatı tarafından öncelikli olarak boşanmayı kimin istediğinin önemi bulunmaktadır. Bu sistem üzerinden boşanmak isteyen kişi çocuğunu karşı tarafa verip vermeyeceğini ve kendisinin eski eşinden ne kadar nafaka isteyip istemediğini bilmesi gereklidir.

Hakime boşanmak için başvuru yapıldığında hiçbir şekilde hemen boşamayı gerçekleştirmek istemeyen hakim her iki tarafa da barışmak için bir çabalarının olup olmadığını sorarak bunun araştırmasını yapmaktadır. Bazı zamanlarda boşanmak istemeyen çiftler kendilerinin boşanmak istemediklerini hakim karşısında da anlayabilir. Buna göre boşanmaktan vazgeçme olasılığı da boşanma başvurusu yapıldıktan sonra oluşabilen konulardan bir tanesidir.

Boşanmak isteyen çiftler arasında her kim bir miktar malı üzerine geçirerek boşanmak istiyorsa karşı tarafa bunu bildirir ve o mal isteyen kişiye karşı tarafın rızası alınarak yapılabilir. Çocuk bölüşmelerinde de istenilen çocuklar anne ve babaya ayrılarak verilebilir. Veya çocukların hepsi anneye veya babaya verilerek çocukların ayrılmaması da sağlanılabilir. Aile içi şiddetlerde şiddet gösteren tarafa hakimler tarafından çocuk verilmesi genelleme olarak gerçekleştirilmez.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Boşanma davası nasıl açılır sorusunun detaylı yanıtı bu sitede nullsix 0 15 02-01-2019, Saat: 22:34
Son Yorum: nullsix
  Kayseri seo | Kayseri web tasarım Laplace 0 21 12-12-2018, Saat: 16:58
Son Yorum: Laplace
  KAYSERİ WEB TASARIM Laplace 0 22 10-12-2018, Saat: 11:02
Son Yorum: Laplace
  Diyarbakır avukat , Diyarbakır ağır ceza avukatı , diyarbakır boşanma avukatı Laplace 0 33 25-11-2018, Saat: 19:30
Son Yorum: Laplace
  Boşanma Davası Açabilmek İçin Neden Boşanma Avukatı Tutmalıyım? Laplace 0 38 16-11-2018, Saat: 11:00
Son Yorum: Laplace

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi