Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sunucu eklentileri neden kurulmuyor?

Yardım istiyorum Sunucu Eklentileri neden kurulmuyor?
Merhaba;

3 senelik Bilisimist müşterisiyim ve şuana kadar kullandığım yazılımlarda bir sıkıntı yaşamadım ( wp, joomla vb ) istediğimde arkadaşlar eksik eklentileri kurdular, ne zamanki daha farklı projeler üretmeye başladığımda istediğim hizmeti nedense bir türlü alamıyorum 

şöyle ki;

Alan adlarımın neredeyse tamamını firmaya aktardım ve eşim için hazırladığım sitede sosyal paylaşım sitesi kurmak istedim bende biliyorum üye sayısı eğer çok olursa VPS almam gerektiğini ama ücretin ödeyerek aldığım scriptleri bir türlü kuramıyorum nedeni ise sunucuda bunların pasif olması! 

Bununla ilgili olarak destek talebi açtığımda destek yetkilisi arkadaşlar sunucu güncel ama ek kapalı diyor ve aldığım scripti değiştirin diyor şimdi soruyorum, ücretsiz hostlarda bile olan eklentiler neden bu kadar müşteri memnuniyetine önem veren bir firmada işleme alınmıyor?

*aldığım script 299 $ ve bunu kuramıyorum buradaki aksaklık kimden kaynaklı?
*sadece wp ve joomla yada basit içerikli sitelere göre mi hizmet veriliyor?

not: Buradaki yazım bir karalama değil firmasını çok seven çalışan bir müşterinin gördüğü eksikliklerdir.
Ara
Teşekkür eden:
(25-01-2017, Saat: 12:34)vuslat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba;

3 senelik Bilisimist müşterisiyim ve şuana kadar kullandığım yazılımlarda bir sıkıntı yaşamadım ( wp, joomla vb ) istediğimde arkadaşlar eksik eklentileri kurdular, ne zamanki daha farklı projeler üretmeye başladığımda istediğim hizmeti nedense bir türlü alamıyorum 

şöyle ki;

Alan adlarımın neredeyse tamamını firmaya aktardım ve eşim için hazırladığım sitede sosyal paylaşım sitesi kurmak istedim bende biliyorum üye sayısı eğer çok olursa VPS almam gerektiğini ama ücretin ödeyerek aldığım scriptleri bir türlü kuramıyorum nedeni ise sunucuda bunların pasif olması! 

Bununla ilgili olarak destek talebi açtığımda destek yetkilisi arkadaşlar sunucu güncel ama ek kapalı diyor ve aldığım scripti değiştirin diyor şimdi soruyorum, ücretsiz hostlarda bile olan eklentiler neden bu kadar müşteri memnuniyetine önem veren bir firmada işleme alınmıyor?

not: Buradaki yazım bir karalama değil firmasını çok seven çalışan bir müşterinin gördüğü eksikliklerdir.

merhaba,

yaşamış olduğunuz sorun için özür dileriz ancak sunucularımızda güvenlik açığı oluşturan fonksiyonlar kapalı durumdadır sizin kullandığınız özelik açık oluşturmayabilir ancak kötü niyetli kişiler bu açıklardan faydalanarak sitenizi hackleyebilir,  bu işlemler sizi korumak içindir, ancak yakın zaman içinde fonksiyon engellemesi olmayan bir sunucu kurulacaktır,
Ara
Teşekkür eden:
(25-01-2017, Saat: 12:43)bilisimist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-01-2017, Saat: 12:34)vuslat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba;

şöyle ki;

merhaba,

yaşamış olduğunuz sorun için özür dileriz ancak sunucularımızda güvenlik açığı oluşturan fonksiyonlar kapalı durumdadır sizin kullandığınız özelik açık oluşturmayabilir ancak kötü niyetli kişiler bu açıklardan faydalanarak sitenizi hackleyebilir,  bu işlemler sizi korumak içindir, ancak yakın zaman içinde fonksiyon engellemesi olmayan bir sunucu kurulacaktır,

cevabınız için çok teşekkür ederim,

fakat ilgili eklentilerle ilgili yaptığımız araştırmalarda ( piyasadaki diğer firmalar vs ) özelliklerin bir açık yaratmayacağı ve böyle bir risk varsa bile sunucu için gerekli düzenlemelerin yapılarak riskin ortadan kaldırmak olduğunu öğreniyoruz. 
+
buradaki durum sadece proje mantığına destek vermemektedir, örneğin benim hizmetimin olmasına rağmen aldığım scripti ( 299 $ ) kuramadan sadece flash diske atarak bekletmem ne kadar doğrudur onuda okuyanların taktirine bırakıyorum. 
+
buradaki amaç projeyi test edip kurulumunda vps alıp oradan devam etmektir. 

Günümüzde malumunuz her kes kendi tanıdığı ve referansla işlem yapmaktadır, bence sırf müşteri memmuniyeti için yardımcı olunmalıdır.
Ara
Teşekkür eden:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yardım İstiyorum Cpanel Eklentileri Php Selector Eklentisi MertBeyoglu 1 320 21-01-2017, Saat: 13:11
Son Yorum: bilisimist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi