Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
tuzla karot

Tuzla Karot
#1
Özellikle inşaat firmaları tarafından alınması gereken en önemli önlem, binanın kaliteli malzemeler ile sağlam bir hal almasıdır. Yapı için çalışan personel de, inşaat firması da can ve mal güvenliğinin, müşteri memnuniyetinin, bina dayanıklılığının ve sağlamlığının ne kadar mühim olduğu konusunda bilinçli kimseler olmalıdır. Kullanılan malzemeler, binanın nasıl inşa edildiği kadar önemli bir detaydır. Yapıların inşasından sonra ise özellikle beton için yapılan deneyler önemli bir yer tutar. Betonun, asfaltın ya da buna benzer zeminlerin sağlamlığını ölçmek ve gereken önlemleri kurallarına göre almak için ise karot sistemi kullanılmaktadır. 
Karot, inşaatta yapının dayanıklılığını ve sağlamlığını ölçmede, aynı zamanda yapı içerisinde açılması planlanan kapı, pencere ya da havalandırmalarda çokça başvurulan bir sistemdir. Beton ya da benzeri zemin ürününden alınan küçük numuneler ile malın dayanıklılığı ölçülmektedir. Bu işlem yapılırken, yapı ya da zemin herhangi bir aşınıma uğramaz. İşlem küçük milimetreler hesabında yapılmakta olup, zeminin çatlamasına veya kırılmasına olanak vermez. İşlem bittiğinde ise, geride düzeltilmiş bir zemin kalmaktadır. Sonuç olarak tekrardan bir düzenleme yapılmasına gerek yoktur.
En çok kullanılan yöntemlerden biri olan karot yöntemi tuzla karot tarafından da kullanılmaktadır. Alanında uzman kişilerce, bilinçli şekilde yapılması gerekli olan hizmet, en çok tercih edilen ölçme testlerinden biridir. İşi kısa sürede halletmesi, temiz bir işçilik çıkarması ve maliyet açısından uygun olması tercih sebepleri arasındadır. 
Kaynak : http://tuzlakarot.net
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pendik Karot resthit 0 177 21-02-2017, Saat: 08:51
Son Yorum: resthit
  Gebze Karot resthit 0 194 21-02-2017, Saat: 08:29
Son Yorum: resthit

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi