Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
vesta whm alternatif paneller plesk panel alternatifi web sunucu kontrol panelleri ajenti whm centos cpanel zpanel

Anlatım WHM / cPAnel - Plesk Panel alternatifi web sunucu kontrol panelleri
Piyasada en çok kullanan WHM ve Plesk paneldir, bu paneller ise windows için en uygun olanı PLESK PANEL , linux sunucular için ise en uygunu cPanel / WHM dir, bunların dışında diğer web kontrol panelleride mevcutdur ancak gerek destek konusunda gerekse fiyat/performans konusunda biraz zayıf kaldığı için tercih edilmemektedir, ancak ücretsiz veya bahsettiğimiz panellerde beğenmediğiniz özellikler varsa yada zayıf gelen yanları var ise aşağıda listelemiş olduğumuz paneller sizin için ideal olacaktır. 

Vesta Kontrol Panel
Ücretsiz olmasına rağmen oldukça kullanışlı, kurulumu kolaydır. Normal bir web sitesi yönetim paneli yönetir gibi kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Tüm sunucu özellikleri modüller yapısı ile kolayca yönetim sağlar. 

Webmin ve Virtualmin

Webmin daha çok sunucu yönetimini görsel arayüze dökülmüş halidir, sunucunuzda bulunan Apache, MYSQL , DNS suncusu gibi çekirdek ile eşleşmiş yazılımların kontrolü için en uygun paneldir. 

Virtualmin ise Webmine nazaran daha gelişmiş bir arayüze sahiptir ve web sitenizde bulunan DNS kayıtları phpMyadmin gibi arayüzlerin daha kullanışlı ve tek arayüzden yönetilmesini sağlar.

CentOS Web Panel

CentOS web panel ücretsiz ve opensource olarak yayınlanan bir web server kontrol panelidir, kullanımı biraz bilgi gerektirir ve sunucu konusunda profesyonel değilseniz kullanılması pek tavsiye edilmez, profesyoneller ve tek site yayınlayacaklar için ideal ve kullanışlıdır. 

Ajenti

Ajenti vesta panel gibi kullanışlı ve pratiktir, ikisinide kurup denediğiniz zaman arasında çok fark olmadığını göreceksinizdir. 

zPanel

zPanel ücretsiz bir dağıtım ve sunucu üzerinde tam kullanıma sahip olmanızı sağlayacaktır ancak karşılaşabileceğiniz sorunlarda muhattap bulmak oldukça güçtür. Tek site yayınlamak için idealdir, hosting satışı yapacaksanız uygundur ancak tavsiye edilmez , yalıtım konusunda biraz zayıftır.
Ara
Teşekkür eden:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sunucu Sanallaştırma: Yatırım Yapmanın 10 Sebebi harunergenc.com@gmail.com 0 162 06-06-2017, Saat: 17:17
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com
  Sunucu Türleri harunergenc.com@gmail.com 0 91 06-06-2017, Saat: 17:15
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi