Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
akaydın şemsiye

Akaydın Şemsiye
#1
Şemsiye nedir?
 
Şemsiye bir sapın üzerinde yer alan esnek tellerle gerdirilmiş, açılıp kapanabilen, yağmur ve güneşten korunmak için kullanılan, su geçirmez bir kumaştan yapılmış eşyadır. Dilimize şemsiye olarak girmiştir. Şems Arapça ‘da güneş anlamına gelmektedir. Şemsiye ise güneşlik demektir. Latince ‘de gölge anlamındaki 'umbra' kelimesinden gelmektedir.
 
Şemsiye neden ve nerede kullanılır?
 
Şemsiye genel olarak güneşten, yağmur ve kar gibi dış faktörlerden korunmak için kullanılmaktadır. Özellikle sonbahar ve kış aylarında açık alanlarda oturabilmek için kullanılmaktadır. Ayrıca şemsiye caddelerdeki dükkanlar için önlerinde aksesuar eşyası olarak da kullanılabilmektedir. Dilediğiniz tipte dilediğiniz renkte ve tasarımda şemsiyeleri burada bulabilirsiniz. Şemsiyeler, Solarteck özellikli kumaşlardan yapılmıştır. Bu özellik sayesinde güneşin UV ışınlarından korunmamız mümkün olmaktadır.
 
Şemsiye çeşitleri nelerdir?
 
Yaz aylarında yoğun güneş ışınlarından korunmak için; balkonlarınızda yer verebileceğimiz pratik şemsiyeler, bahçelerinizde bulundurabileceğimiz büyük tip şemsiyeler kullanımınıza uygun olarak sizlere sunulmaktadır. Ayrıca bu tip şemsiyeler yaz aylarının aksine kış aylarında da yağmur ve kardan korunmak için kullanılmaktadır. Şemsiyenin özelliğine göre rüzgâra dayanıklı olup olmadığı değişmektedir.
 
Şemsiye tipleri kullanma amacına uygun olarak da gruplandırılmaktadır.

Bunlar:
 
- Plaj şemsiyesi
- Yağmur şemsiyesi
- Güneş şemsiyesi
-Bahçe şemsiyesi gibidir.
 
Şemsiye bakımı nasıl yapılması gerekir?
 
Şemsiye özellikle yağmurlu havalardan sonra kurutmak için açık bir şekilde bırakmamız gerekir. Bu şekilde tellerin paslanması engellenir. Şemsiyenin iç kısmındaki telleri eski ve temiz bir bez ile temizleyerek kurumaya bırakmamız gerekir. Kapalıyken kumaş çekeceğinden dolayı açık bırakılarak kumaş gergin hale gelir ve kumaş çekme gibi bir sorun meydana gelmez.
 
Çamurlu şemsiyelerin naylon kısımlarını sıcak, sabunlu bir su ve yumuşak bir bez yardımıyla silerek temizlemeliyiz. Sert olan veya zor açılan şemsiyeleri ise yağlamayın aksi halde şemsiye üzerinde lekeler oluşabilir. Bunun yerine şemsiye telleri arasına kâğıt yerleştirebilir ve pas önleyici sprey sıkabilirsiniz.
 
Ayrıca şemsiyeyi aşırı rüzgârlı havalarda kullanmamalıyız. Yansıtıcı özelliği bulunan materyaller kullanılarak yapılmış, teleskopik tasarımlı, sağlam ve rüzgara dayanıklı şemsiye kullanmak ister misiniz? Yağışlı gecelerde, caddelerde yürüyenlerin, bisiklet sürenlerin, araç kullananların dikkatini çekebilmeniz için sizde yansıtıcı şemsiyenizi almayı unutmayın.

https://semsiyeci.com
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi