Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
orijinal toner dolumu

Orijinal Toner Dolumu
#1
Hewlett Packard Samsung Yazıcı Bölümünü Neden Aldı;

Üreticiler sürekli ürünlerini yenileyerek satışlarını arttırma hedefleri taşımaktadır.

Bu durumda en önemli Ev ve Ofis tipi tüm Yazıcı ürünleri ile HP markası diğerler üreticilerden öne bayrağı çok yukarılara taşımıştır.

Hewlett Packard firması iyi ürünler üretip satıyor fakat sarf malzeme konusunda (Toner ve Kartuş) gibi asıl satış kalemlerinden eski kar oranlarını edememekten dem vurmasına müteakiben Piyasaları geçtiğimiz sene Bomba bir haber düştü ‘Samsung Yazıcı bölümünü’ Hewlett Packard firmasına satışı gerçekleşti.

Dünyada önemli bir satış hacmi yakalayan HP neden böyle bir atılımda bulundu?

HP çok iyi ürünler üretmesine karşın İnovasyon noktasında Samsung firmasından çok geride kaldığı aşikârdı, Samsung yazıcı ve kullandığı sistem ile yazıcılarını ve sistemini sürekli güncelleyerek Toner Dolumu ve Muadil Toner piyasasını önemli ölçüde manipüle ederek yine bu yöndeki algıları satışlarına yansıttı.

Hp tüm merkez araçlarını aynı mantıkla yapmakla birlikte Samsung Laser Tonerler dokunulduğunda ve Toner Dolumu için Açtığınızda hassasiyet ve incelik arz ettiği için genellikle yeni sürüm birçok modeline uyum sağlamak neredeyse imkânsızlaşıyordu, Samsung yazıcı sektöründe bu kadar iddialıyken neden böyle bir karar verdi bilinmez ama HP Kendine bu yönde başka önemli bir rakip olmaması için bütün bilgileri ve gizli mühendislik faaliyetleri ile birlikte Samsungun Yazıcı bölümünü satın aldı.

Çok geçmeden yeni sistem bu yazıcılarda normal gözle olmasa da sektörel bir bakışla göze çarpan HP müşterinin değişen algısını yeni ve güncel sistemler ile şu modeller ile güncelledi

Birinci Model

HP 17A Siyah Orijinal LaserJet Toner Kartuşu

HP LaserJet Pro M102a Yazıcı,

HP LaserJet Pro M102w Yazıcı

HP LaserJet Pro MFP M130a Yazıcı

HP LaserJet Pro MFP M130fn Yazıcı

HP LaserJet Pro MFP M130fw Yazıcı

HP LaserJet Pro MFP M130nw Yazıcı

İkinci Model

HP 33A Siyah Orijinal LaserJet Toner Kartuşu

HP LaserJet Ultra M106w Yazıcı (G3Q39A)

HP LaserJet Ultra MFP M134a (G3Q66A)

HP LaserJet Ultra MFP M134fn (G3Q67A)

Bu iki ürünün Toner Dolumu şu an için yapılmakta olup Chip teknolojisi çok sınırlı olduğu için piyasada bulunmamaktadır. Bu bağlamda ürünlerin Muadil Toner ürünleri daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Kaymağını Alma modeline maruz kaldığı Toner Dolumu yapılmasını engelleyerek Muadil Toner ürünlerinin önünün açmak için maalesef pahalı, ancak Orijinal Toner fiyatı kadar değildir.

texttoner.com
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi