Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
hiphop kültürünü baz alan web sitesi hk

Yardım istiyorum Hiphop kültürünü baz alan web sitesi hk.
Öncelikle merhabalar,
Adım Birtan. 21 Yaşındayım, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde okuyorum. 3. Sınıf İşletme bölümü öğrencisiyim. İzmir & İstanbul'da ikamet etmekteyim.
Foruma gün itibariyle kaydoldum, pek domain & hosting vb. gibi işlerden anlamadığım için bu tarz platformları ekip arkadaşlarıma bırakıyordum...

Gelelim fasülyenin faydalarına (:

Yaklaşık olarak 2007'den beri profesyonel olarak Türkçe Sözlü Rap müziğin içersindeyim. 
Çok uzun süredir kafamda planladığım, defalarca fikri gerçekleştirme girişiminde bulunduğum fakat ekibimde yer alan insanların ilgisizliğinden dolayı gerçekleştiremediğim bi' projem mevcut. Nasip olursa yapacağız bakalım...

Facebook, twitter vb. gibi sosyal mecralarda elimde yaklaşık olarak 1-1,5 milyon üyeye hitap eden Hiphop kültürünü baz alan sayfalar mevcut.
Müzik piyasasını takip eden arkadaşlar varsa fikir sahibi olabilirler, bu tarz işler genelde buradan yürüyor. Pek çok sanatçının da resmi facebook adminiyim. (Bu işlerden bunaldığım için kendime bi' sosyal medya ekibi kurdum. Bu arkadaşlar idame ettiriyor bu sayfaları. Yeri geldiğinde ben müdahele ediyorum.)

Bu kitleyi kullanarak haber portalı kafasında açmak istediğim web site mevcut.

Domaini elimde var. (http://www.hiphopness.com)
Fakat açmak istediğim web site aslında görüntü amaçlı olacak. Haberler, konserleri paylaşabileceğim mecra diyelim...
Örnek olarak göstermek gerekirse;
http://www.hipografi.com.tr

www.hiphoplife.com.tr
buna en büyük örneklerden olacaktır.

Malum, bu işleri bi' marka olarak yapacaksak para kazanmamız gerek. Web siteden nasıl gelir elde ederiz bilmiyorum, reklamdır ıvır-zıvır geliri olur, ne kadar olur bunu web site işlerinden anlayan arkadaşlar daha iyi bilecektir.

Kafamda şuanda birkaç çalışma mevcut.
1) Youtube kanalımız var. Bu Youtube kanalı üzerinden kendi çektiğimiz video klipleri ve web sitemiz altında barınan Türk Rapçileri paylaşacağız. Paylaşılan tüm içeriklerin telif hakkı tarafımca alınacaktır. 

2) 2012 yılından beri girişmiş olduğum ve bu projeyi gerçekleştirmek için zemin oluşturamadığım için devamını getiremediğim bi' iş daha var. Compliation (Toplama) bandrollü bi' albüm. Yaklaşık 12-13 parça yer alacak albümde elimde şuanda 4-5 civarında bulunmakta. Albüm tamamlandığında gene Youtube kanalımızda yer alacak ve buradan gelir elde edeceğiz. Ayrıca anlaştığımız plak şirketi aracılığıyla müzik marketlerde de yer alacak.

3) Piyasadaki pek çok isimle iletişimim mevcut. Anlayacağınız dilden söylemek gerekirse 3-5 dinlenen veletlerle iş yapmıyorum, rap deyince pek çok kişinin aklına gelebilir çalıştığımız isimler sağlam isimler ve parçaları milyonları geçmiş insanlar.

4) Resmî bir kuruluş olacağımız için kurumsallık yönüyle ilgilenecek hali hazırda kurulu bi' ekibim var. Kimisi proje geliştirme, kimisi sosyal medya, kimisi reel yaşantıda sanatçılarla iletişime geçen, tasarımcı, video editörcü, prodüktör vb. kemik 7-8 kişilik ekibim var.

5) Facebook, Twitter, Instagram, Youtube gibi sosyal ağlarımız web site açıldıktan sonra "Verifed Account" şeklinde ilerleyecektir. Bu da işin ciddiliği ve kurumsallık açısından büyük önem arz etmektedir.

6) Malum, teknoloji çağındayız. Türkiye üzerinde kaç insan internet sitelerine girip "ulan bu adam yeni parça çıkartmış mı?" diye araştırma yapıyor bilmiyorum. Tahminimce yok denecek kadar azdır. Bundan dolayı oluşturduğumuz platformun, telefon uygulamaları da olacak. Android ve ios tabanlı olarak piyasaya sunacağız. (Piyasada henüz bu tarz bi' uygulama yok. Eğer gerçekleştirirsek ve elimizdeki bu kitleyi kullanırsak bir ilk olacak. Diyelim ki X kişisi yeni parça çıkarttı bu uygulamalar üzerinden telefonlara bildirim yollayacağız sitemize buradan da hit sağlamış olacağız. Hem de takipçilerimiz açısından kolaylık olacak.)

Velhasılı kelam ekibime şuanda web site işlerinden anlayan yeri geldiğinde maddi-manevi destek sunabilecek birisini (birilerini) aramaktayım.
İletişim olarak;
Whatsapp: +90 507 267 9195

Facebook: http://www.fb.com/birtan.bektas.50

üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımla...
Ara
Teşekkür eden:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sadece Açıköğretim öğrencilerine ait sosyal ağ sitesi vuslat 0 401 25-01-2017, Saat: 12:47
Son Yorum: vuslat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi