Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
liposuction

Liposuction
#1
LiposuctionToplum olarak kilo almaya çok müsaitiz…

Irk olarak gerek biyolojik özelliklerimiz, gerekse de yemek yeme ve spor yapmama alışkanlıklarımız bizi malesef kilo almaya elverişli bir toplum haline getiriyor. Bu nedenle ülkemizde estetik cerrahlara en çok başvurulan konular arasında zayıflama ve vücut şekillendirme ameliyatları gelmektedir.

 

Liposuction yöntemiyle fazla kilolardan kurtulmak mümkün mü?

 

Liposuction, cilt altına ince kanüllerle girilerek yağların alınması ameliyatıdır. Vücutta bölgesel fazlalıkların yoğunlaştığı karın, basenler, bacaklar, diz içleri, bel, sırt, ayak bileği bölgeleri, yüzde ise gıdı tabir edilen çene altı bölgesi yağ alma ameliyatının en çok yapıldığı alanlardır. Vücutta ve yüzde bölgesel fazlalıkların liposuction yöntemiyle alınması sporla ya da diyetle yok edilemeyen yağlanmaların giderilmesinde yardımcı bir yöntemdir.

 

Liposuction bir zayıflama yöntemi değil, vücut şekillendirme ameliyatdır.

 

Alınan kiloların verilmesi için en uygun yöntem diyet ve spordur. Liposuction ameliyatında en iyi sonuçlar ideal kilosunda olup bölgesel yağlanmaları olan kişilerde elde edilmektedir. Liposuction bir zayıflama yöntemi olarak düşünülmemelidir. Liposuction da başarılı sonuç için cilt elastikiyeti iyi olmalıdır. Elastikiyeti iyi olan ciltlerde yağlar alındıktan sonra cilt daha çabuk toparlanmakta, sarkıklıklar ve düzensizliklerin oluşmamaktadır.

 Liposuction sonrası kilo alındığında ne olur?

 

Liposuction ameliyatlarında cerrahın beceri ve deneyimi çok önemlidir. Yağların cilt altından homojen olarak alınması ameliyat sonrası cildin pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır.  Liposuction yapılan bölgelerindeki yağ hücresi sayısı azaldığı için hasta operasyon sonrası kilo aldığında, diğer vücut bölgeleri normal şekilde kilo alırken liposuction yapılan alanlarda daha az birikme olacağı söylenebilir.

 

Liposuction + yağ enjeksiyonu ile gelen gençlik

 

Liposuction yöntemiyle alınan yağların, yüz ve vücudun bazı bölgelerine enjekte edilmesi mümkündür. Günümüzde yüz gençleştirme ameliyatlarının önemli adımlardan biri de yağ hacmi azalan yüzlere yağ transferi yapılmasıdır. Alınan yağlar, dudakların dolgunlaştırılması, çene ucunun uzatılması, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, kırışıklıkların giderilmesi için kullanılabilir.  Liposuction ile alınan yağların içinde bol miktarda kök hücre mevcuttur. Yağ enjeksiyonu ile bu kök hücreler de cilde transfer edilmekte; yüz cildinde daha canlı ve parlak bir görünüm oluşmaktadır. Liposuction ile alınan yağlar, memelere, baldırlara, popo bölgesine de enjekte edilebilmekte ve bu bölgelerde  de dolgun bir görünüm sağlanabilir.

 Karın bölgesine liposuction mı? Karın germe mi?

 

Karın bölgesindeki bölgesel yağlanmalar için liposuction yapılabilir. Ancak beraberinde deri sarkması ve karın kaslarında gevşeklik mevcut ise yağ alma ile birlikte aynı anda karın germe ameliyatı da önerilebilir. Karın germe ameliyatında sarkık deri ve altındaki yağ dokuları çıkartılır, doğumlar ile gevşemiş karın kasları dikişlerle gerginleştirilir.  Karın germe, göbek altı bölgesindeki çatlakların giderilmesi için de yardımcı bir yöntemdir.

 

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

www.emrehocaoglu.com

https://www.instagram.com/dremrehocaoglu/

https://www.facebook.com/docdremrehocaoglu/
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi