Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
büyük memeler bel ve boyun ağrısına sebep oluyor

Büyük Memeler Bel ve Boyun Ağrısına Sebep Oluyor
#1
Büyük Memeler Bel ve Boyun Ağrısına Sebep Oluyor

 

 

Göğüslerin, kadınların yaşamlarını hem estetik hem de fizyolojik olarak etkilediğini söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, ‘meme büyüklüğü çağımızın en büyük problemleri arasında yer alıyor.’ diyerek önemli açıklamalarda bulundu.

Göğüs büyüklüğü birçok sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Ağırlık yapan memeler; sırt ağrıları, omuzlarda sutyen askı izleri, meme altlarında pişiklere ve mantara yol açıyor. Bununla birlikte bel ağrısı, kamburluk ve çeşitli rahatsızlıklara da davetiye çıkarıyor.Yaşam Kalitesini Düşürüyor!

 

Memeleri olması gerekenden daha büyük olan kadınlar, kendilerini saklamak zorunda hissediyor, daha bol kıyafetler giyerek göğüslerini kamufle etmeye çalışıyorlar.

 

Büyük memeler, sportif faaliyetlerden uzak durma, kıyafet ve iç çamaşırı seçiminde güçlük çekme ve utanma duygusunu berberinde getiriyor, güvensizlik ve depresyon gibi sorunlara da neden olabiliyor.

 

Göğüsler, yaş, genetik özellikler, vücut ağırlığındaki değişiklikler, gebelik, emzirme, menopoz gibi nedenlerle değişikliğe uğrayabilirler. Bu değişikliklerin olumsuz sonuçlarını silmek için meme küçültme operasyonları yapılıyor.

 

Teknik olarak değişkenlik gösterse de küçültme, 3 tip iz ile sonuçlanır. Genellikle plastik cerrahın kendi tercihi olmakla birlikte meme boyutuna göre teknik değişmekte ve dolayısıyla izler de değişkenlik göstermektedir. Meme başı çevresinde çepeçevre tek bir iz, aynı yerden meme altı katlantıya dik inen bir iz daha veya bunlara ek olarak meme altı katlantıda kısa veya uzun üçüncü bir iz olacak şekilde izler olabilir. Genellikle bu izler 1-2 sene içerisinde belli belirsiz bir hale gelir.Emzirmeye Engel Olur mu?

 

Meme küçültme ameliyatlarında kullanılan tekniğe bağlı olarak emzirme etkilenebilir. Meme başı ve çevresinin süt kanalları ile olan bağlantısı korunarak gerçekleştirilen operasyonda emzirmenin etkilenmesi oldukça düşüktür. Operasyonda meme başı ve çevresi tamamen alınarak tekrar yerine konulduğunda sinirler, kanallar ve süt bezleri olumsuz etkilenebilir.

 

Burada önemli olan memenin şekli, hastanın yaşı ve cerrahın uyguladığı teknik önemli. Büyük memeler kişinin yaşam kalitesini düşürüyorsa, ameliyat artık zorunlu hale gelmiş demektir.Ameliyat Sonrası Süreç 

 

Sigara içen hastalar, operasyondan önceki ve sonraki 3 hafta boyunca sigara içmeyi bırakmalıdır. Sigara yaraların iyileşme sürecini uzatır. İyileşme ile ilgili çeşitli problemlere davetiye çıkarabilir. Operasyon sonrası ağrı kesicilerle rahatlıkla geçen ağrı ve sızıların görülmesi olasıdır. 2-3 güne azalır, 1 hafta içerisinde kaybolur.

 

İşlem sonrası en az 3 ay sporcu sutyeni kullanımı kesinlikle gereklidir. Çoğunlukla dikişlerin alınması gerekmez. 6 ay-1 sene içerisinde meme son şeklini almış ve görünümü oturmuş olur.

Op. Dr. Alper Tuncel
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
www.dralpertuncel.com
https://www.instagram.com/dralpertuncel
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bade Butik, Instagram’ın En Büyük Kadın Giyim Butiklerinden Birisi nullsix 0 48 03-12-2018, Saat: 19:31
Son Yorum: nullsix
  Boyun ağrısını hafife almayın nullsix 0 70 15-10-2018, Saat: 22:43
Son Yorum: nullsix
  En büyük holdingleri bile tek tuşla yönetmeyi sağlayan erp modülleri nullsix 0 119 09-08-2018, Saat: 17:47
Son Yorum: nullsix
  Bursa'da lazer tekniği büyük ilgi görüyor creeper123 0 138 26-07-2018, Saat: 18:35
Son Yorum: creeper123
  Veri Kurtarma Nasıl Oluyor? creeper123 0 126 23-07-2018, Saat: 16:29
Son Yorum: creeper123

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi