Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
creative software kıbrıs web tasarım

Creative Software Kıbrıs Web Tasarım
#1
creative-software-logo.png

Web Tasarım

Tasarım, estetik çizgilerin söz konusu olduğu, belirli bir düzen içinde yönetilen uygulamaların tümüne verilen addır. Web tasarım amacı kullanıcının yazılımdan maksimum derecede faydalanmasına olanak tanıyan bir arayüz oluşturmaktır. Web tasarım sayesinde internetin gördüğümüz yüzü oluşturulmaktadır. İnternet üzerindeki estetik web tasarımın eseridir. Creative Software Kıbrıs web tasarım da öncü olarak bizlere bu hizmeti sunmaktadır. Web tasarımın hayatımıza sunduğu en büyük kolaylıklardan biri bize ulaşılmasını ve bizim ulaşımımızı kolaylaştırmasıdır. Bu nedenle diğer iletişim ögelerinden daha etkili olarak kullanılmaktadır.

Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Web tasarımda amaç kullanıcı kitlenin isteklerini karşılayabilmektir. Bu yüzden hizmet edilecek kullanıcının çok iyi tanınması gerekmektedir. Tasarım hedef kitleye göre yapıldığında daha işlevsel bir hal alacaktır. Tasarımı daha işlevsel hale getirebilmek için bazı ögelere dikkat etmek gerekmektedir. Bu ögeler şunlardır:

Düzen: Tasarımın içinde kullanılacak her türlü öge belirli bir düzen içerisinde olmalıdır. Karmaşadan uzak olmalıdır. Kullanıcıların gereksiz bilgilerle karşılaşmadan aradıklarına ulaşabilmeleri sağlanmalıdır.

Renk: Renk seçimleri her ne kadar küçük bir detay gibi görünse de web tasarımda oldukça önemlidir. Renklerin uyumlu olması ilgiyi daha da arttıran bir öge olacaktır.

Grafikler: Grafikler sayfanın düzeniyle orantılı bir halde olmalıdır. Kullanımı engellememelidir.

Fontlar: Değişik fontlarla ilgiyi arttırmak mümkündür. Düz bir font yerine farklı ve ilginç bir font kullanmak tasarımın kalitesini arttırmanıza yardımcı olacaktır.

İçerik: Kullanıcıya sunduğunuz bilgi ve paylaşımlar daima özgün olmalıdır. Arama motorlarında daha üst sıralara ancak özgün içerikle ulaşabilirsiniz.

İyi bir web tasarımın sırları nelerdir?

Web tasarım yaparken çok fazla karışıklığa ve yoğunluğa neden olarak fazla uğraşılmış gösterilmeye çalışılmamalıdır. Bu kullanıcıyı yoracaktır. Sade bir tasarım olması kullanıcıyı çekecektir. Sade tasarımlar her zaman en çok tercih edilenler arasındadır. Tasarımda çok fazla renk de kullanılmamalıdır. Çok fazla renk sadece karmaşaya sebep olur. Birbiriyle uyumlu renkler tercih edilmeli ve mümkün olduğunca sade renkler kullanılmalı, amaçtan şaşılmamalıdır. İçerikler kolay ulaşılabilir halde olmalıdır. Kullanıcıyı sayfa sayfa aratmamalıdır. Bu gibi özelliklere dikkat edilerek tasarımı daha iyi hale getirmek mümkündür.

Web Tasarım neden gereklidir?

Kullanıcı bir web sitesine girdiğinde ilk olarak arayüz ile karşılaşmaktadır. Kullanıcı üzerinde ilk izleniminiz her zaman olumlu olmak zorundadır. Olumlu etki bıraktığınız kullanıcılarınız tekrar size dönecektir.Web sitelerinde gördüğümüz ve kullandığımız araçları oluşturan ana maddelerden biri web tasarımdır. Kullanıcıya işlerini kolay halletmesini sağlayan, hızlı bir ulaşım sağlayan şey daima tasarım olmaktadır. Web tasarımın gereğine ve kurallarına göre yapılması da daha mutlu müşteriler demektir. Creative Software sunduğu kaliteli ve özgün Web tasarım hizmetleri ile daha mutlu müşteriler için elinden geleni yapmaktadır.

creative4software.com
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kıbrıs Satılık Ev creeper123 0 13 19-04-2018, Saat: 03:02
Son Yorum: creeper123
  Web tasarım fiyatları creeper123 0 32 06-04-2018, Saat: 02:42
Son Yorum: creeper123
  Öneri Şişli Web Tasarım arzusoydas 0 27 23-03-2018, Saat: 16:43
Son Yorum: arzusoydas
  Web Tasarım Ajansı Tatlicadi 0 29 12-03-2018, Saat: 17:06
Son Yorum: Tatlicadi
  Draje Web Tasarım creeper123 0 27 06-03-2018, Saat: 16:07
Son Yorum: creeper123

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi