Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
yurtdışında dil okulları

Yurtdışında dil okulları
#1
Yabancı dil eğitimini yurtdışında, dilin anavatanında almak isteyen kişi sayısı her geçen gün daha da artıyor. Ancak bu konuda o kadar fazla alternatif var ki uzman desteği olmadan karar verebilmek oldukça zor. Bu yüzden karar aşamasında olanlar için yurtdışı dil okulları arasında seçim yapılırken göz önünde bulundurulması gereken birkaç detaydan bahsetmek istedik.
Gidiş Amacı

Yurtdışı dil okulları sunduğu eğitimler o kadar çok farklılık gösterebilmekte ki öncelikle hangi amaçla dil eğitimi almak istenildiğine karar vermek gerekir. Örneğin iş hayatına yeni adım atacaklar için mesleki İngilizce kursları varken, master eğitimini yurtdışında yapmak isteyenler için farklı programlar bulunmaktadır.
Süre ve Süreç
Amacınız ölçüsünde sizin için en uygun olan zamanda ve sürede bir eğitim programı seçilmelidir. Olması gerekenden daha az bir sürede eğitim almak harcanan onca emeğin boşa gitmesine sebep olabilecekken, daha uzun süre kalmaksa hem zaman, hem de maddi olarak israfa neden olabilecektir.

Yurtdışı dil okullarının ücretleri

Eğitim sürecinde uçak biletleri, vize, okul ücretleri, konaklama ve günlük yaşam için gerekli olan bütçeye uygun bir seçim yapılması oldukça önemlidir. Gidilecek olan ülkedeki çalışma izni bile bu konuyu ele alırken göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle bu alanda deneyimli profesyonellerden yardım almak verilecek en doğru karar olacaktır.

Ülke ve Şehir Seçimi

Yurtdışı dil okulları seçiminde belki de en önemli detaylardan birisi gidilecek ülkenin ve şehrin seçilmesi. Bu seçimi yaparken nasıl bir sosyal hayat istediğiniz, maddi durumunuz, konaklama imkanları, çalışma fırsatları ve ulaşım imkanı gibi bir çok başlık ele alınmalı ve o şekilde karar verilmelidir.

Yurtdışı dil okulu seçimi

Gidilecek olan ülke ve şehir, başvurulacak programlar, gidiş ve dönüş zamanlarına karar vermek için araştırma yapıp bir nebze de olsa fikir sahibi olabilmek mümkündür ancak; söz konusu okul seçimi olduğu zaman mutlaka daha önce eğitim almış olanlardan ya da bu alanda deneyimli profesyonellerden fikir almak gerekir. Kabaca düşünecek olursak okulun bulunduğu konum bile bu tercihi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir detay.

Yurtdışı dil okulları arasında yapılacak olan seçim, büyük ihtimalle hayat boyu bir kere alacağınız yurtdışında yabancı dil eğitimi için oldukça önemli. Yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak biz de bu karar aşamasında bu seçimin sizin için ne kadar önemli olduğunu bilerek, deneyimli kadromuzla destek sunmaya çaba gösteriyoruz. Bizlere  http://dilokulu.tv  web adresinden ulaşabilirsiniz.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Voleybol Okulları Konusunda En Doğru Tercih iremayaydin 0 35 05-03-2018, Saat: 10:42
Son Yorum: iremayaydin
  Yurtdışında Eğitimin Tam Zamanı egitimnoktasi.com.tr BazKriz 0 34 01-03-2018, Saat: 14:49
Son Yorum: BazKriz
  Jimnastik Okulları Arasında En İyisi iremayaydin 0 57 14-12-2017, Saat: 10:29
Son Yorum: iremayaydin
  Basketbol Okulları Arasında Adını Duyurmuş Önemli Bir Okul iremayaydin 0 105 29-09-2017, Saat: 15:47
Son Yorum: iremayaydin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi