Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
ssh üzerinden uzak sunucuya yedek alma sunucu site taşıma

Anlatım SSH üzerinden uzak sunucuya yedek alma sunucu site taşıma
Taşınacak sitelerin bulunduğu sunucuda aşşağıdaki kodu SSH üzerinden çalıştırınız 

Aşşağıdaki kod ile sunucudaki tüm hesapların yedeği alınır 

PHP Kod:
for i in $(ls /var/cpanel/users); do /scripts/pkgacct $i;done 

Taşınacak sitelerin bulunduğu sunucuda aşşağıdaki kodu SSH üzerinden çalıştırınız

Aşşağıdaki kod yardımıyla Taşımak istediğimiz sunucuya yedekleri kopyalamış oluruz ip yerine ,hangi sunucuya taşımak istiyorsak o ipyi yazmamız gerekiyor kodu sitelerin kopyalandığı sunucuda çalıştırınız .

PHP Kod:
scp cpmove-* root@185.22.185.218:/home 

Yeni sunucuda aşşağıdaki kodu SSH üzerinden çalıştırınız 

Aşşağıdaki kod ile sunucudaki tüm yedekleri açar ve olmayan hesapları oluşturur[/font][/size][/color]

PHP Kod:
cd /home

for x in $(ls -*.tar.gz cut -"-" -f 2 cut -"." -f 1); do /scripts/restorepkg $xdone 

Aşşağıdaki komutlar ile yedekleri sileriz böylece HDD de fazla yerden tasarruf ederiz .
PHP Kod:
    cd /home

rm 
-rf cpmove*.* 
Ara
Teşekkür eden:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  public_html içindeki dosya silindi elimde tam yedek var mus2727 0 455 20-11-2017, Saat: 16:55
Son Yorum: mus2727
  Anlatım cPanel / WHM SSH üzerinden hesap askıya alma suspend human 0 550 17-04-2017, Saat: 00:50
Son Yorum: human
  Anlatım WHM Centos sunucu CXS Kurulumu bilisimist 0 775 16-02-2017, Saat: 18:05
Son Yorum: bilisimist
  SSH üzerinden alan adı silme (terminate account) admin 0 718 25-11-2016, Saat: 20:48
Son Yorum: admin
  SSH Site Yedek Alma ( WHM / cPanel ) admin 0 692 25-11-2016, Saat: 19:13
Son Yorum: admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi