Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
bulgaristan vize ücreti kaç para?

Bulgaristan Vize Ücreti Kaç Para?
#1
Bulgaristan ülkesine gitmek üzere başvurmak istediğiniz söz konusu Bulgaristan vize başvurusunu dilediğiniz zaman, Bulgaristan konsolosluğuna yapabiliriz. Bunların haricinde söz konusu vize müraacatlarınızı aracı kurum görevi görmekte olan çeşitli seyahat acentelerince de detaylı ve etkili bir şekilde yapabilirsiniz.  Bulgaristan ile Türkiye arasındaki vize mutabakatı gereği Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye vatandaşları ile Türkiye’de kalıcı oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları ülkeye seyahat edebilmek için Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne vize için başvuru yapabilirler. Bulgaristan Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını Vize Hizmet Merkezi aracılığı ile kabul etmektedir.  Bulgaristan vize ücreti 60 EURO'dur.
ha bir de şu var, eğer bulgaristana bir sportif bir yarışmaya, eğitimle ilgili bir şeye gidiyorsanız güzelinden bir davet mektubu ayarlayın kendinize, konsolosluk görevlileri bedavaya bile veriyor o vizeyi.
1. Pasaport

Bulgaristan vize başvurularında kullanacağınız pasaportunuzun seyahatinizin bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca vizenizin işlenebilmesi için en az 2 boş sayfası olması gerekmektedir.

2. Biyometrik Fotoğraf

Arka fonu beyaz, 35x45 mm ölçülerinde 2 adet fotoğraf sunulmalıdır. Bulgaristan vize başvurusu için yüz, çene, alın ve kulaklar net bir şekilde görünecek şekilde fotoğraf çektirilmelidir. Vize başvurusunda sunulacak olan biyometrik fotoğraflar güncel tarihli olmalıdır.

3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus müdürlüklerinden alınmış olmalı, aile ve kardeş bilgileri ve adres bilgilerini içermelidir. E-devlet portalından almış olduğunuz barkodlu belgeler de kabul edilmekle birlikte bazen bilgi eksikliği bulunduğundan Nüfus Müdürlüğü'nden almış olduğunuz nüfus kayıt örneğinizle vize başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

4. Banka Hesap Dökümü

Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılamaya yetecek kadar (en az 5.000 TL’lik) bakiyenin yer aldığı banka hesabının son 1 aya ait dökümü Bulgaristan turistik vize başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Banka tarafından kaşeli ve imzalı orijinal hesap özeti sunulmalıdır. Banka hesap dökümünün son hareket tarihi 10 günden eski olmamalıdır.

5. İkametgah Belgesi

E-Devlet portalından veya muhtarlıktan alınmış ikamet adresinizi gösteren belge, Bulgaristan vize başvuru belgeleriniz arasında yer almalıdır.
6- Hotel Konfirmasyonu

Bulgaristan gezilecek yerler;
Rila Manastırı
Rila dağı eteklerinde gözden uzakta 13 yüzyıldan sonra daha geç tarihlere kadar çeşitli ustalar tarafından yapılmıştır. ilk kurucusu 8. yüzyılda Yoan Rila adında bir keşiştir. 1778 de büyük yangın sonrası bir çok eser yok olmuştur.
Sofya ve Burgas şehirleri de Bulgaristan gezilecek yerler arasındadır. 

https://cilgingezgin.com/
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Güvenilir Vize İşlemleri creeper123 0 8 16-08-2019, Saat: 02:45
Son Yorum: creeper123
  Telefonunuzdan Para Kazanmak Artık Çok KOLAY ! Tatlicadi 0 13 12-08-2019, Saat: 09:41
Son Yorum: Tatlicadi
  Kripto Para Zincir Veri Tabanı creeper123 0 15 09-08-2019, Saat: 01:21
Son Yorum: creeper123
  Sanal Bitkim - Büyüt Besle Para Kazan Laplace 0 42 21-06-2019, Saat: 13:00
Son Yorum: Laplace
  para sayma, para sayma makinesi, kağıt para sayma Codess 0 69 23-05-2019, Saat: 12:11
Son Yorum: Codess

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi