Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
deployment key mac osx terminal üzerinden ssh key ile linux whm ssh whm sunucu bağlantı terminal mac rsa key ssh key

Anlatım MAC osX Terminal üzerinden SSH KEY ile linux / WHM sunucu bağlantı
WHM / cPanel sunucu üzerinden manage root SSH Key üzerinden oluşturmuş olduğumuz SSH anahtarı bilgisayarımızda bir dosya oluşturalım ve içerisine yapıştıralım bu aşamada dosyanın adının veya uzantısının hiç bir önemi olmadığını belirtelim ssh rsa key ile şifresiz erişim sağlayabilmek için mac üzerinden Terminali açalım ardından SSH KEY in bulunduğu dizine terminal üzerinden giderek 

aşağıdaki kod parçacasını koşturalım ;

Kod:
ssh -i deployment_key.txt demo@192.237.248.66

rsa_key imizi WHM den oluşturacağımız için şifresiz oluşmayacaktır bu nedenle WHM üzerinden anahtarı oluştururken oluşturmuş olduğumuz şifreyi bize bu aşamada soracak buraya o şifreyi giriyoruz sunucu şifresi değildir, 

eğer permission denied şeklinde hata alırsanız rsa_key dosyamızın CHMOOD ayarlarını 600 olarak ayarlamalıyız bunun için ; 

Kod:
chmod 600 deployment_key.txt
Ara
Teşekkür eden:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anlatım Linux CPU Bilgilerini Görüntüleme harunergenc.com@gmail.com 0 71 06-06-2017, Saat: 17:07
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com
  Linux Sistem Bilgisini Görüntüleme harunergenc.com@gmail.com 0 72 06-06-2017, Saat: 17:05
Son Yorum: harunergenc.com@gmail.com
  Anlatım Linux centos sunucu eth0 tcp/ip network yapılandırması whm 0 235 27-04-2017, Saat: 19:58
Son Yorum: whm
  Basitçe Linux Server admin 0 538 25-11-2016, Saat: 20:02
Son Yorum: admin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi