Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sporcu gıdaları

Sporcu Gıdaları
#1
Sporcu Gıdası Nedir?
 
Sporcu gıdaları amatör olsun profesyonel olsun, yoğun fiziki çalışmalar şeklinde spor yapan kişilerin beslenmesinde, özel beslenme ihtiyacını karşılama noktasında veya performanslarını en üst seviyeye toplamak için gerekli ergojenik destek ürünlerdir.
 
Sporcu Gıdası Niçin Kullanılır?

Sporcu gıdaları yoğun fiziksel faaliyetler sonrası, yorulan ve zorlanmış olan vücudu hazırlamak, performansını dengelemek amacıyla kullanılır. Bu performans dengesini sağlamak için vücut, protein tozu, kreatin, aminoasit, karbonhidrat, glutamin gibi özel besin maddelerine ihtiyaç duyar. Etkili sıvı ve besin alımını hızlı bir şekilde gerçekleştirmek adına, özel olarak hazırlanmış bu ürünler vücudun bu ihtiyaçlarına karşılamaya yönelik olarak kullanılır.

Aynı zamanda bu ürünler yağ yakmaya, vücut şekillenmesine ve dayanıklılığa da yardımcı olurlar.
 
Sporcu Gıdaları Nelerdir?
 
Sporcu Gıdası, özel olarak hazırlanmış ve üretilmiş ürünler olup, farklı vücut performans gelişimlerine yönelik olarak birkaç çeşit halinde arz edilmektedirler.
 
* Karbonhidrat Yoğun Ürünler: Vücudun aktivite sonrası kaybettiği karbonhidrat ihtiyacını sağlamak ve bu kaybı kısa sürede gidererek performansı dengelemek için uygundur.

* Spor Sıvıları: Aktivite esnasında vücut fazlaca elektrolit ve sıvı kaybına maruz kalır. Vücudumuzun 4’te 3’ünün sudan oluştuğunu düşündüğümüzde ve su ile birlikte birçok mineralin kaybının olduğunu kabul edersek, bu ihtiyacın hızla sağlanması gerekmektedir. Dolayısıyla spor sıvıları bu amaca yönelik olarak kullanılırlar.

* Protein Yoğun Ürünler: Yoğun fiziki çalışmalar belli bir eşikten sonra hızlı bir şekilde protein kaybına yol açabilir. Protein ihtiyacını gidermek için bu ürünler kullanılır. Aynı zamanda protein maddeleri, vücudun enerji ihtiyacını gidermek için karbonhidrat ve yağa dönüşmesi dolayısıyla protein yoğun ürünler vücut geliştirme noktasında kullanılabilecek en önemli sporcu gıdaları arasındadır.

Sporcu Gıdaları Nasıl Temin Edilebilir?
 
Türkiye’nin birçok büyük şehrinde kolaylıkla temin edebileceğiniz sporcu gıdalarını, İzmir sporcu besinleri noktası olan http://www.naturalspor.com sitesinden, online olarak bütün Türkiye’den sipariş verebilirsiniz.
 
İzmir sporcu besinleri, özellikle bölgedeki birçok spor tesisi ve vücut geliştirme salonlarının tercihi olmakla beraber, her çeşit sporcu gıdasını bulabileceğiniz, temin edebileceğiniz kolay bir noktadır. İzmir sporcu besinleri noktası Natural Spor’a danışmadan sporcu gıdaları almayın.

http://www.naturalspor.com
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Uygun Fiyata Sporcu Besinleri BazKriz 0 49 10-08-2017, Saat: 03:05
Son Yorum: BazKriz
  Sporcu Takviye Besinleri wandering312 0 132 11-06-2017, Saat: 21:14
Son Yorum: wandering312
  Sporcu Besinleri Satış Sitesi - Susedo nullsix 0 354 02-01-2017, Saat: 22:19
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi