Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
şirinler

Şirinler
#1
Şirinler'in ticari başarısı ile Smurf minyatürlerinin, modellerinin, oyunlarının ve oyuncakların sergilendiği emlak piyasaya çıktı. Bütün toplama kulüpleri kendilerini PVC Şirinler ve Şirinler ürünlerini toplamaya adamışlardır.

Hikaye, cesur maceranın basit hikayeleri olma eğilimindedir. Döküm basit bir yapıya sahiptir: hemen hemen tüm karakterler esas olarak erkek (birkaç kadın Şirinler göründü: Smurfette, Sassette ve Nanny Smurf), kısa (üç elma yüksek),  mavi deriyle, Kısa kuyrukları için bir delik bulunan beyaz pantolon, bir Frig kapağının stilinde beyaz şapka ve bazen de bir kişiliği tanımlayan ek bir aksesuardır (örneğin, "Handy Smurf" standart pantolon yerine tulum giyer, ağzından şapkalı bir şapka ve Kulağının üstünde kalem). Şirinler yürüyebilir ve koşabilir, ancak genellikle her iki ayağı da atlayarak hareket ederler. Çiçekler şirinler doğal olarak "smurfberries" (smurfberries yalnızca karikatürde görünür; orijinal çizgi romanlarda Şirinler, sarsaparilla'daki yaprakları yeğenler) olan sarsaparilla (bir Smilax türü) yaprakları yemeyi severler. Şirinler 1 filmini Hdfilmkulubum.com dan izleyebilirsiniz.

Şirinler günlük insanlardan basit arketipleri yerine getirirler: "Tembel Şirinler", "Grouchy Smurf", "Brainy Smurf" ve benzeri. Baba, Baba, Şirin, Dede ve Büyükbaba dışında tüm Şirinler'in 100 yaşında olduğu söylenir. Aslen 99 Şirinler vardı, ancak bu sayı Sassette ve Nanny gibi yeni Şirinler karakterleri ortaya çıktığında arttı. Orijinal Şirinler'in tamamı erkekti; Daha sonradan dişi ilaveler Smurfette ve Sassette Smurfette Gargamel'in yaratıcısı olurken, Sassette Smurflings tarafından yaratılmıştır. Şirinler 1 izle seçeneğini sitemizden kullanabilirsiniz.

Şirin dilinin bir özelliği, tanımlanamayan "smurf" kelimesinin ve türevlerinin çeşitli anlamlarda sık kullanımıdır. Şirinler günlük konuşmalarında hem isimleri hem de fiilleri "smurf" sözcüğüyle sık sık değiştirirler: "Şirin Şirin'de bugün gülerek gidiyoruz". Bir fiil olarak kullanıldığında, "Şirinler" kelimesi "yapmak", "olmak", "beğenmek" veya "yapmak" anlamına gelir.

İnsanlar sıradan kelimeleri rasgele "smurf" terimiyle değiştirmenin yeterli olmadığını bulmuşlardır: Bir macerada Peewit, bazı insanlara "Ben şımarıkımla uğraşıyorum" ifadesinin "Ben ahşaptansa ", Ama bir Şirin, doğru deyimin" şımarmaya başını fırçaladığımı "söyleyerek onu düzeltir; Oysa Peewit'in söylediği "Şafağa karşı savaşıyorum" idi. Bu yüzden "Ben smurf için smurfing" "Ben smurf için smurfing değilim" aynı değildir. Şirinler 1 Türkçe İzle seçeneğimiz ile sitemizden serinin ilk filmini izleyebilirsiniz.

Animasyonlu seride yalnızca bazı kelimeler (veya sözcüğün bir kısmı) "smurf" sözcüğü ile değiştirilir. Bağlam, bu konuşma modelini güvenilir bir şekilde anlamayı sağlar, ancak ortak bir kelime, bir şeylerin "sadece şirin" veya bazı durumlarda "şirret" olduğuna dikkat çekmeyi içerir.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi