Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
bulgaristan vize işlemleri için danışmanlık hizmeti

Bulgaristan Vize İşlemleri İçin Danışmanlık Hizmeti
#1
Komşumuz Bulgaristan, Avrupa Birliği üyesi olduktan sonra, yani 2007 yılından itibaren diğer ülkelere uygulanan vize yani Schengen vize uygulaması dışındadır. Bulgaristan vizesi almak için bir takım prosedürleri yerine getirmek zorunluluğu bulunmaktadır. Bu vize çok uzun süreli bir vize olmaz. Tamamen turistik amaçlı bir vizedir. En fazla 15 gün kalınabilecek bir süre olarak belirlenmiştir. Bulgaristan'a seyahat etmeden önce yaşadığınız şehirde Bulgaristan konsolosluğu varsa oraya yoksa en yakın şehirdeki Bulgaristan konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekmektedir. Bunun için http://www.bulgaristanvize.com/ adresini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Vize başvurularında Bulgaristan vize ücreti olarak belirlenen bir harç parası vardır. Bu ücret de 60 Euro dur. Tabi Bulgaristan'a gidebilmek için yapmanız gereken prosedürler için de belli miktarda para harcamanız gerekmektedir.

Vize Başvuru İşlemleri İçin gerekli Evraklar

Bulgaristan vizesi gerekli evraklar sırasıyla, öncelikle pasaportunuz yoksa yeni bir pasaport çıkartmak veya varsa süresinin dolmamış olması gerekmektedir.

Yeni ve biyometrik çekilmiş bir fotoğraf
Banka hesap cüzdanı ve hesabınızda en az 1000 Euro -1500 Euro para bulunması gerekmektedir. Kalacağınız güne göre bu değişiklik göstermektedir. Günlük 100 Euro olarak hesaplanmalıdır.
Bulgaristan vizesi almadan önce Bulgaristan konsolosluğuna başvuru yaparak, istenilen tüm evrak sırasıyla hazırlanıp teslim edilmelidir.
Sırasıyla başvuru dilekçesi, seyahat sigortası, otel rezervasyonu, vize çıkış tarihinin belirlenmesi gibi prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çamlıca Çevre Danışmanlık yorumcu 0 1 37 dakika önce
Son Yorum: yorumcu
  bilgisayar servisi hizmeti nomerci 0 1 Dün, Saat: 17:34
Son Yorum: nomerci
  bilgisayar tamirci hizmeti nomerci 0 2 Dün, Saat: 17:30
Son Yorum: nomerci
  bilgisayar tamirci hizmeti nomerci 0 2 Dün, Saat: 17:29
Son Yorum: nomerci
  Çocuklar için ruhsal sağlık desteği creeper123 0 8 21-02-2018, Saat: 15:47
Son Yorum: creeper123

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi