Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
guzinbasci com www ankara kürtaj https

Ankara Kürtaj https://www.guzinbasci.com/
#1
KÜRTAJ
            Kürtaj veya küretaj kelime anlamı olarak rahim içerisinden parça alma işlemidir. Ancak kürtaj kelimesi genel olarak halk arasında istenmeyen gebeliğin sonlandırılması işlemi için kullanılmaktadır.
            Kürtaj tıbbi anlamda sadece gebeliğin sonlandırılması değil gebe olmayan kadınların rahim içerisinden alınan materyallerin parça alma işlemi olarak tanımlanır. Kürtaj ayrıca düşük sonrası kadının rahminde kalan cenin parçalarını almak için ve ölü gebelik gibi durumlarda yapılır. Özel kliniklerde ve kamu hastanelerinde yapılan bu işlem fiyat açısından değişiklik göstermektedir. Kürtaj fiyatları Ankara'da bazı durumlardan ötürü değişik bir politika izlemektedir. Linki inceleyerek bilgi edinebilirsiniz https://www.guzinbasci.com/ Burada bulunan hekimler alanında uzman ve başarılı hekimledir. Hasta sağlığına son derece önem veren bu hekimler bir çok hastaya hizmet vermektedir.
            Kürtaj işlemi son derece hassas bir işlemdir. Yapıldığı ortam tamamen steril, sağlıklı ve ameliyata uygun bir ortam olmalıdır. Merdiven altı denilen profesyonellikten uzak, klinik adı altında bilinçsizce yapılan işlemler hastanın hayatına bile mal olabilir. Yanlış bir şekilde yapılan işlem kadının bir daha hamile kalmamasına, enfeksiyon kapmasına neden olabilir. Bu  işlemi yaptırmak isteyenler araştırma yaparken baz alacakları durum kürtaj fiyatları olamamalıdır.  Öncelikle işlemi yapacak hekimi araştırmalıdır. İşlemin nerede yapılacağını ne şekilde hangi koşullarda yapılacağını araştırması gerekmektedir.
            Kürtaj işlemi ülkemizde yasal anlamda sınırlandırılmıştır. Kürtaj yaptırabilme 1983 yılında Türkiye Büyük Millet Meclis’inde çıkartılan 2827 sayılı kanunla 10 haftaya kadar kürtaj yaptırmak serbest bırakılmıştır ve 510 sayılı tüzükle yürürlüğe girmiştir. Bunun dışında bazı özel durumlarda da işlem gerçekleştirilebilmektedir. 10. haftadan sonra kürtaj işleminin yapılabilmesi için gebeliğin devam etmesi durumunda annenin sağlığının tehlikeye girmesi durumunda. Bebekte hayatla bağdaşmayan bazı bulguların gözlenmesi gibi durumlarda 3 hekimin imzası ile işlem yasal olarak yapılabilmektedir. Kürtaj yapıldığında gebeliğin kaç haftalık olduğuna göre yada yapılan işlemlere göre fiyatlar değişebilmektedir. Kürtaj fiyatları Ankara'da bulunan kliklerde de bu şekilde farklılık göstermektedir.
            Kadının yaşı yada medeni durumu kürtaj yapılabilmesine engel olabilmekte bu yüzden bazı durumlarda aile bireylerinden imza alması gerekebilir. Gebe 18 yaşından küçükse ailesinden birinin imzası ile kürtaj olabilir. Evli ise eşinin imzası ile, evli değil ve 18 yaşından büyükse kendi imzası ile işlemin gerçekleşmesini isteyebilir.
Ara
Cevapla
Teşekkür eden:


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Türkiye’nin Tüp Bebek Öncüsü Başkent Ankara’da iremayaydin 0 20 19-06-2018, Saat: 10:39
Son Yorum: iremayaydin
  ankara cam balkon delaporta444 0 14 17-06-2018, Saat: 19:08
Son Yorum: delaporta444
  Ankara eşya deposu - Depo Burada nullsix 0 13 27-05-2018, Saat: 00:25
Son Yorum: nullsix
  Ankara Vajinismus Tedavisi nerminkosus 0 44 25-05-2018, Saat: 11:36
Son Yorum: nerminkosus
  İzmir Kürtaj Hekimi nullsix 0 23 23-05-2018, Saat: 22:53
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi