Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
sorunu cpu yüksek

Yüksek CPU Sorunu
Merhaba geçtiğimiz günlerde yüksek cpu nedeni ile hesabımız askıya alındı. Bu tarz bir sorunu yeniden yaşamak istemiyoruz. Bazı haberlerimiz sosyal medya üzerinden gelen hitler ile yüksek ziyaret oranlarına sahip oluyor örneğin günlük 20 bin tekil gerçek ziyaretçi alabiliyoruz bir anda.

Yüksek CPU sorununa çözüm olması adına standart hosting Süper + paketine geçiş yapsak bu problemden kurtulabilir miyiz.

Yada mega 1 paketine geçsek bu sorunu yaşama olasılığımız ne derece ortadan kalkar. 

Yada sınırsız TR 1 Site Hosting paketi yine aynı şekilde bizim bu sorunu bir daha yaşamamızı engelleyebilir mi

Hangi seçenek bu problem için kesin sonuç sağlar bize
Teşekkür eden:
Merhaba,

Hosting paketlerimiz arasında (EKO paket harici) CPU değe sınırlamaları aynıdır, eğer CPU sorunu yaşıyorsanız sitenizde kullandığınız mysql bağlantı operatörünün MYSQLİ veya PDO olduğundan emin olunuz ardından sitenizde cacheleme sistemi kullanınız, daima sitenizin en güncel yazılımını kullanınız, kullanmadığınız plugin veya modülleri sitenizden kaldırınız ,MYSQL çok bağlantı gerektiren işlemler çok gerekli değilse kullanmayınız.

Aldığınız ziyaretçi sayısı CPU yu etkileyecektir ancak site kodlamanız da sorun yok ise sunucularımızda 100k tekil hiti barındırabilirsiniz.

Ancak size nacizane tavsiyemiz önemli siteleriniz için daima VPS kullanınız , ilk başlangıç olarak fiyat konusunda ağır gelebilir ancak hit artınışınız ve sorunsuz bir site anlayışı sonrasında değerini anlayacaksınızdır.
Ara
Teşekkür eden:
Sİzden bir paket almıştım aynı cpu sorunu bende yaşadım hemde paketi alır almaz sizde bana bildirimde tekil sayısınız fazla olmasından cpunuzu aşdığı için siteniz kapanıyor dediniz ozaman bende bir kaç gün bekledim ama halen cpunun aşıldığla ilgili bir ticketde bir cevap aldım ama detaylı bilgi verilmedi sunucunun log dosyalarının inçelenmesini istedim red cevabını aldım acık acık neyse sonuc itibariyle iadeyi istedim iademi aldım Teşekkürler Hatta 2 günde web trafiğimin çeyreğinden fazlasını dolduğuda çabası. Asıl gelelim sonrasına bende bir raspberry pi vardı bende buna ubuntu kurup siteyi yayına soktum daha sonra aynı sorunu yasadım raspberrypi bağlanım site ile ilgili arastırmalarıma girince farklı bir ipden 1 kaç ipden devamlı istek geldiğini görüp bu işde bir terslik olduğunu farkettim piwik kurulumu gerçekleştirdim online takip ettim daha sonra google den analizinden de aynı şekilde takip ettim online ve girişleri daha sonra linuxdan bir şekilde saldırı olduğunu farkettim daki ipleri engelleyene kadar.

Bunları niye anlattım bilmiyorum ama ben bu teçrubeyi yaşadım. Belki sizinde burayı okuyup bilgi sahibi olursunuz demiyorum ama en azından acaba diyebiliyorsanız ne mutlu bana.
Ara
Teşekkür eden:
(12-04-2017, Saat: 01:57)regular5f Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sİzden bir paket almıştım aynı cpu sorunu bende yaşadım hemde paketi alır almaz sizde bana bildirimde tekil sayısınız fazla olmasından cpunuzu aşdığı için siteniz kapanıyor dediniz ozaman bende bir kaç gün bekledim ama halen cpunun aşıldığla ilgili bir ticketde bir cevap aldım ama detaylı bilgi verilmedi sunucunun log dosyalarının inçelenmesini istedim red cevabını aldım acık acık neyse sonuc itibariyle iadeyi istedim iademi aldım Teşekkürler Hatta 2 günde web trafiğimin çeyreğinden fazlasını dolduğuda çabası. Asıl gelelim sonrasına bende bir raspberry pi vardı bende buna ubuntu kurup siteyi yayına soktum daha sonra aynı sorunu yasadım raspberrypi bağlanım site ile ilgili arastırmalarıma girince farklı bir ipden 1 kaç ipden devamlı istek geldiğini görüp bu işde bir terslik olduğunu farkettim piwik kurulumu gerçekleştirdim online takip ettim daha sonra google den analizinden de aynı şekilde takip ettim online ve girişleri daha sonra linuxdan bir şekilde saldırı olduğunu farkettim daki ipleri engelleyene kadar.

Bunları niye anlattım bilmiyorum ama ben bu teçrubeyi yaşadım. Belki sizinde burayı okuyup bilgi sahibi olursunuz demiyorum ama en azından acaba diyebiliyorsanız ne mutlu bana.

Sorunun bizden kaynaklanmadığını tespit etmeniz ve çözmeniz memnun edici, yaşamış olduğunuz sorunu çözdüğünüze memnun olduk.
Ara
Teşekkür eden:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Bug DNS Sorunu huseyinalperenn 0 258 21-03-2017, Saat: 19:02
Son Yorum: huseyinalperenn
Exclamation Cpanel DefaultWebPage.Cgi Sorunu remacktry 1 386 08-01-2017, Saat: 18:12
Son Yorum: bilisimist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi